10 trendów ślubnych na 2023 rok

Przedstawiamy kilka trendów ślubnych na rok 2023. Niektóre z nich powracają po wielu latach. Jak wziąć ślub w modny sposób? Czas to sprawdzić!

  1. Śluby w plenerze – W ostatnich latach wiele par decyduje się na śluby w plenerze, a trend ten będzie kontynuowany w 2023 roku. Parom coraz bardziej zależy na organizacji uroczystości w malowniczych sceneriach, takich jak parki, plaże czy winnice.
  2. Minimalizm – Śluby w stylu minimalistycznym będą w 2023 roku bardzo popularne. Czyste linie, proste dekoracje i neutralne kolory to cechy charakterystyczne tego trendu. Parom zależy na stworzeniu eleganckiej, ale jednocześnie niezwykle przyjemnej dla oka oprawy.
  3. Luksusowe detale – Chociaż minimalizm będzie dominującym trendem, wiele par będzie chciało dodać swojemu ślubowi nieco luksusu. W 2023 roku popularne będą m.in. złote akcenty, drogie kwiaty, kryształowe elementy dekoracyjne czy jedzenie i napoje z najwyższej półki.
  4. Zielona moda – Ekologia jest jednym z najważniejszych trendów ostatnich lat, a to samo dotyczy organizacji ślubów. W 2023 roku wiele par będzie starało się zminimalizować negatywny wpływ na środowisko, wybierając m.in. biodegradowalne dekoracje, posiłki z lokalnych produktów czy recyklingowe materiały.
  5. Ślubny styl boho – Styl boho to nie tylko modne ubrania, ale także sposób na organizację ślubu. W 2023 roku wiele par będzie chciało zorganizować swój ślub w duchu wolności, natury i romantyzmu. W ramach tego trendu popularne będą m.in. kwiatowe girlandy, tkaniny z frędzlami, jasne kolory i luźne suknie ślubne.
  6. Interaktywność – Parom zależy na tym, aby ich ślub był interaktywny i angażujący dla gości. W 2023 roku popularne będą m.in. stacje kulinarne, zabawy dla gości, interaktywne atrakcje i zabawy z elementami technologicznymi.
  7. Śluby w stylu vintage – Vintage to trend, który nigdy nie wychodzi z mody. W 2023 roku wiele par będzie chciało zorganizować swój ślub w stylu retro, wykorzystując m.in. antyczne meble, stylowe ozdoby i dekoracje oraz samochody z lat 50. i 60.
  8. Personalizacja – W 2023 roku parom zależy na tym, aby ich ślub był niepowtarzalny i personalizowany. Popularne będą m.in. spersonalizowane zaproszenia, podziękowania dla gości, menu, winietki czy ozdoby.
  9. Nowoczesne rozwiązania technologiczne – Wraz z rozwojem technologii, coraz więcej par wykorzystuje ją w organizacji swojego ślubu. W 2023 roku popularne będą m.in. wirtualne zaproszenia, interaktywne mapy z lokalizacją ceremonii, aplikacje mobilne z planem wydarzeń i informacjami dla gości.
  10. Śluby tematyczne – Śluby tematyczne to trend, który cieszy się coraz większą popularnością. W 2023 roku wiele par będzie chciało zorganizować swój ślub w określonym stylu, np. w stylu lat 20., rock and rolla czy klimatów morskich.

 

Autor: Oliwia Marciniak