Koloryzacja włosów w domu – tak zrobisz to dobrze

Farbowanie włosów w domu wymaga czasu, cierpliwości i wprawy. Z czasem nabiera się doświadczenia, ale pierwsze farbowanie zwykle przynosi sporo niespodzianek, nie zawsze tych dobrych. Nie wiesz, jak zafarbować włosy w warunkach domowych? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Dlaczego warto farbować włosy w domu?

Jest wiele powodów przemawiających za takim rozwiązaniem. Samodzielna koloryzacja włosów pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Jest idealna dla osób, które mają nienormowany czas pracy i nie mogą umówić się na wizytę u fryzjera z wyprzedzeniem. Cienią ją sobie matki, które nie mają z kim zostawić dzieci na kilka godzin.

Jeśli chodzi o pieniądze, to wydatek na samą farbę do włosów jest kilkukrotnie niższy niż na wizytę w profesjonalnym salonie. Natomiast przy dobrze dobranej farbie, najlepiej renomowanego producenta, można osiągnąć dokładnie ten sam efekt.

Chcesz zafarbować włosy w domu? O tym pamiętaj koniecznie

Zarezerwuj czas

Na zafarbowanie włosów potrzebujesz przynajmniej godzinę, a jeśli masz długie i gęste włosy, to nawet półtorej. Zacznij to robić tylko wówczas, gdy wiesz, że naprawdę masz czas. Pamiętaj, że rozrobioną farbę trzeba wykorzystać natychmiast, nie nadaje się do ponownego użycia.

Znajdź „ubrania do farbowania”

Ubrania, w których będziesz farbować włosy, na pewno się nie dopiorą. To będą twoje „ubrania do farbowania” na kolejne okazje. Na pewno masz w szafie jakąś starą podkoszulkę i dresowe spodnie, które lata świetności mają za sobą. Jeśli je pobrudzisz (a mało komu udaje się tego uniknąć), nie będzie żal.

Zadbaj o ochronę rąk

Producenci farb do włosów dają w zestawach rękawiczki, ale zazwyczaj są one bardzo cienkie i łatwo się drą. Pandemia już za nami i prawie każdy ma w domu zapas rękawiczek „covidówek”, one sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Niezałożenie rękawiczek grozi zafarbowaniem włosów i paznokci. Co prawda farba da się zmyć, ale jest to dość uciążliwe, lepiej się zabezpieczyć.

Zabezpiecz skórę głowy przy linii włosów

Pomalowane czoło i uszy nie będą problemem, jeśli zabezpieczysz skórę wazeliną albo tłustym kremem. Farba nie będzie miała bezpośredniego kontaktu ze skórą i nie wejdzie z nią w reakcję. Krem zetrzesz chusteczką lub wacikiem.

Znajdź starą szczoteczkę do zębów

To najlepsze narzędzie do nakładania farby na włosy. Nie rób tego palcami ani grzebieniem. Możesz kupić odpowiedni pędzelek w sklepie z artykułami fryzjerskimi, ale szczoteczka naprawdę dobrze sobie poradzi.

Przygotuj szklaną lub porcelanową miseczkę

Może być taka, której używasz na co dzień w kuchni. Farba nie wejdzie z nią w reakcję, więc łatwo ją umyjesz. Nie używaj metalowej miski. Tu akurat farba na pewno zostawi trwałe ślady. Ponadto reakcja z metalem sprawi, że kosmetyk straci swoje właściwości.

Powieś zegar na ścianie w łazience

Ile można siedzieć w łazience? To pytanie pada w każdym domu bez wyjątku. A zegar jest bardzo potrzebny przy farbowaniu włosów. Nie można odliczać czasu na oko, bo albo przetrzymasz farbę zbyt długo i uzyskasz zbyt ciemny odcień, albo zmyjesz ją za wcześnie i włosy będą np. zielone. To nie żart. Jeśli pigmenty nie będą miały czasu na działanie, tak właśnie może się to skończyć.

 

Artykuł sponsorowany