Jak wybrać sukienkę na wesele?

Wybór sukienki na wesele może być dla niektórych kobiet prawdziwym wyzwaniem. Chcemy wyglądać elegancko, a jednocześnie wygodnie, i nie zawsze jest to łatwe do połączenia. Czy jesteś zaproszona na wesele bliskiego przyjaciela, rodzinną uroczystość czy wydarzenie formalne, z pewnością chcesz wyglądać wyjątkowo. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Zapytaj, jaki obowiązuje dress code

Zanim zdecydujesz się na konkretną sukienkę, ważne jest zrozumienie kodu ubioru dla danego wydarzenia. Wiele zaproszeń na wesele określa pewne oczekiwania odnośnie do stroju. Mogą to być informacje o formalności, tematyce lub kolorystyce wydarzenia.

Jeżeli na zaproszeniu jest napisane, że jest to wydarzenie formalne to najlepszą opcją będzie długie, eleganckie sukienki. Natomiast, jeżeli na zaproszeniu jest napisane coś innego, to wtedy można wybrać krótkie sukienki lub stylowe zespoły ze spódnicą.

Dobierz sukienkę do swojej sylwetki

Każda kobieta ma unikalną sylwetkę i to, co wygląda dobrze na modelce w katalogu, nie zawsze będzie pasować do naszej figury. Dlatego warto znać swoje atuty i potrafić je podkreślić, a także umieć ukryć ewentualne mankamenty.

Jeżeli masz figurę typu klepsydra, dobrze będzie wybrać sukienkę, która podkreśli talię. Jeżeli masz sylwetkę jabłko, wybierz sukienkę A-linii, która odwróci uwagę od brzucha. Kobiety o sylwetce gruszki mogą zdecydować się na sukienkę z dekoltem typu V, aby zrównoważyć proporcje ciała.

Wybierz komfortowe obuwie

Bez względu na to, jak pięknie wyglądasz w swojej nowej sukience, jeśli nie jesteś w stanie swobodnie chodzić, nie będziesz cieszyć się tym wyjątkowym dniem. Wesela często trwają wiele godzin, a taniec jest nieodłącznym elementem tego typu uroczystości. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór obuwia, które jest nie tylko stylowe, ale przede wszystkim wygodne.

Pomyśl o praktyczności

Przy wyborze sukienki na wesele, ważnym aspektem jest jej praktyczność. Pamiętaj, że wesela mogą trwać wiele godzin, często z przerwami na tańce i różne zabawy. Dlatego wybierz sukienkę, która pozwoli Ci swobodnie się poruszać.

Najlepiej jest unikać sukienek z delikatnych materiałów, które łatwo mogą się uszkodzić. Wybierz sukienkę, która jest wykonana z wytrzymałego i elastycznego materiału, który dobrze będzie się układał na Twoim ciele.

Dopełnij strój dodatkami

Dodatki to doskonały sposób na dodanie charakteru do Twojego stroju. Mogą to być eleganckie kolczyki, naszyjnik, bransoletka, torebka, czy pasek – wszystko zależy od stylu Twojej sukienki i osobistych preferencji.

Pamiętaj jednak, że dodatki powinny dopełniać Twój strój, a nie przyciągać całą uwagę. Złota zasada mówi, że mniej znaczy więcej. Jeżeli Twoja sukienka jest bardzo ozdobna, wybierz subtelne dodatki. Natomiast, jeżeli Twoja sukienka jest prosta, możesz pozwolić sobie na bardziej wyraziste dodatki.

 

Autor: Oliwia Marciniak

 

Zobacz też:

Czy związek na odległość może przetrwać?